Kilka zastosowań Olejku Herbacianego

zastosowanie olejku herbacianego, zdrowie

Olejek herbaciany ma wiele zastosowań. Uwielbiam go nie tylko ze względu na jego zapach, ale i też działanie. Poniżej opiszę parę zastosowań tego cudu pochodzącego z natury.


Dawno nie złapałam przeziębienia, aż do ubiegłej soboty. Wzięło mnie na maksa! Nie rozstaję się z chusteczkami i gorącą herbatą z cytryną i imbirem. Nie rozstaję się też z olejkiem herbacianym, który zdecydowanie pomaga mi przetrwać te ciężkie dni. 


 *Olejek Herbaciany to ekstrakt z drzewa herbacianego o nazwie Malaleuca alternifolia. Roślina ta pochodzi z Australii. Bardzo dobrze działa gdy do naszego kominka zapachowego dodamy odrobinę wody i od 5 do 10 kropli tego olejku. Taką inhalację wdychamy, a zapach roznosi się po całym pomieszczeniu oczyszczając nam zatoki, ale i także likwiduje bakterie i wirusy tam gdzie przebywamy. Taką inhalację robimy dwa razy dziennie. 


Olejek ten ma również dobroczynne właściwości na skórę. Jeśli mamy wypryski czy zaskórniki dobrze nałożyć jest glinkę białą z dodatkiem tego olejku. Wystarczy 5 kropli. Glinka biała ma zastosowanie delikatnie oczyszczające nie pozbawiające skóry naturalnej bariery ochronnej. Maseczkę trzymamy od 10 do 15 minut. Podczas trzymania maseczki wyczuwalny jest przyjemny chłód.


Kolejnym dobrym zastosowaniem tego olejku jest aplikacja na paznokcie które mają grzybicę. Grzybica paznokcia zazwyczaj pojawia się na paznokciach u stóp, namaczamy wacik w rozpuszczonym olejku kokosowym dodając 10 kropli olejku herbacianego. Moczymy wacik i przykładamy na paznokieć zarażony grzybicą. Taki wacik trzymamy najlepiej całą noc. By wacik się nam nie zsunął możemy przewiązać go bandarzem i założyć na noc skarpetki. Kurację powtarzamy codziennie przez okres od 1 do 2 tygodni. W niektórych przypadkach można zauważyć poprawę już po kilku dniach.

Olejek możemy dodać także do swojego żelu do mycia twarzy. Wystarczy 5 kropli na 150 ml opakowanie produktu. Taki żel z olejkiem wzmacnia działanie kosmetyku i dobroczynnie wpływa na skórę z wypryskami.

Możemy użyć go także zamiast kremu. Mieszamy dowolny olej np. lniany z dodakiem 2 kropli olejku herbacianego. Nasza skóra będzie zdrowa, jędrna, pozbawiona niedoskonałości, a także gładsza i wyglądająca na młodszą. 

Działa też na opryszczkę. Wystarczy posmarować olejkiem zmienione miejsce. Aplikacja ta może być stosowana 2 razy dziennie. 

Jeśli chcemy pozbyć się łupieżu wystarczy do szamponu dodać kilka kropli olejku i myć włosy tak jak zwykle. Ja myję je 2 razy w tygodniu. Wtedy mniej się przetłuszczają, a włosy nie są pozbawione naturalnej ochronnej bariery. 

Olejek też walczy ze skutkiem ukąszeń owadów, które te są bardzo aktywne latem.

Jako płukanka do ust. Do szklanki wody dodaj kilka kropli i płucz usta. Pomaga np. przy zapaleniu dziąseł, i odświeża.

Jest idealnym rozwiązaniem przy bólach mięśni i stawów. Olejek ten mieszamy z blasamem i smarujemy obolałe miejsce. 

I ostatnim zastosowaniem jest pozbywanie się pleśni z mieszkań. Głównie łazienka jest takim siedliskiem grzybów. Warto do wody dodać kilka kropli olejku i spryskać miejsce gdzie występuje grzyb na ścianie. Użyj do tego butelki z atomizerem.


To już wszystkie zastosowania tego olejku. A Ty masz sprawdzone swoje sposoby z jego użyciem?


7 Komentarze

  1. Ja używam go do zasuszania wyprysków na buzi.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie znałam właściwości olejku herbacianego, zaintrygował mnie ostatni punkt z tym grzybem w łazience, ciekawe :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Od lat używam olejku z drzewa herbacianego podczas infekcji, za to nie znałam innych zastosowań opisanych przez Ciebie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo lubię ten olejek staram się zawsze mieć go w domu.

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie korzystałam nigdy, może się skuszę do pelengacji skóry głowy :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Przydatny post, ja bardzo lubię ten olejek i zawsze mam w domu małą buteleczkę:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.